Velké díky všem, kteří nejsou lhostejní

  • 20. ledna 2021

Projekt Daruj vánoční radost lidem bez přístřeší, byl zaměřen na lidi, kteří nemají dost materiálních prostředků, nebo nemohou si sami vydělat na obživu. Tento fakt, že jsou mezi námi lidé, kteří díky svým fyzickým, nebo mentálním propozicím, se nemohou postarat sami o sebe, je často předmětem střetu širší veřejnosti. Koncept solidarity spočívá v elementární toleranci – což znamená aktivní přijetí a akceptaci protějšku, nikoliv pasivní rezignaci. Proto existují organizace jako je Chrudimské SOPRE CR, které nezapomněli na pomoc lidem bez práce i přístřeší. Lidem, kterým se těžko žije ve společnosti a jsou často odmítáni veřejností.

Výše zmíněný projekt byl zkouškou lidské solidarity. Velké díky všem lidem, kteří nezůstali lhostejní a přispěli do fondu. Ukázali jste, že máte na to, abyste přispěli a pomohli. Protože pomoc a vzájemná solidarita se jeví v dnešní společnosti, jako jeden z posledních pozůstatků lidství.

Organizace SOPRE CR se zabývá ubytováním a aktivizováním lidí bez přístřeší. Zajistí pravidelnou hygienu a přenocování za menší, ale dostupný poplatek. Sociální pracovníci se dále starají o sociální podporu a pomoc s úřady, nebo při hledání práce. Díky Vaším příspěvkům se mohla Dámská ložnice zcela předělat tak, aby byla jako nová a dalo se v ní důstojně spát. Pánský pokoj trpěl nedostatkem materiální výbavy a především chyběli matrace. Celkem se nakoupilo 12 matrací a 6 roštů na postel.

Ještě jednou VELKÉ DÍKY A POTLESK všem, kteří udělali dobrou věc a přispěli.

Sdílejte s ostatními