Aktuality

PŘÍPRAVA NA VÁNOČNÍ SVÁTKY JE V PLNÉM PROUDU

 • 2. prosince 2020

Příprava na vánoční výzdobu je v plném proudu. Dnešní den využili klienti k přípravě výzdoby nízkoprahového denního centra. Těšíme se už na svátky a věříme, že náš projekt“ Daruj vánoční úsměv lidem bez přístřeší „bude úspěšný a každý dostane vytoužený dárek.

POTRAVINOVÁ SBÍRKA

 • 24. listopadu 2020

V sobotu 21. listopadu 2020 proběhla v celé naší zemi potravinová sbírka. Naše organizace byla v Tescu v Chrudimi. Vybralo se 1000 kg potravin a 100 kg drogerie. Celá sbírka bude použitá pro ty nejpotřebnější lidi žijící na území města Chrudim.

Moc děkujeme za příspěvek do potravinové sbírky.

DARUJ NOC

 • 20. listopadu 2020

Vážení přátelé,

dnešním dnem je možné pomoci lidem bez přístřeší zakoupením poukázky – daruj noc. Možné zakoupit u nás v SOPRE CR, Tovární 1114 Chrudim nebo v Informačním centru. Prvním kupujícím našich poukázek na darování noci byl pan starosta ing. František Pilný.

Budeme rádi, když nám pomůžete darovat v těchto podzimních a zimních dnech lidem bez přístřeší teplo.

Jak darovat lidem poukázku – daruj noc:

 • zakoupením v INFORMAČNÍM CENTRU nebo v NOCLEHÁRNĚ.
 • zakoupenou poukázku můžete dát sami lidem, které žijí bez přístřeší  a potkáváte je v určitých částech města
 • nebo předáním v NOCLEHÁRNĚ a ta Vaší poukázku použije pro lidi, kteří přicházejí žádat o nocleh a nemají finanční prostředky

DARUJ VÁNOČNÍ ÚSMĚV LIDEM BEZ PŘÍSTŘEŠÍ

 • 18. listopadu 2020

Blíží se Vánoce nejkrásnější svátky v roce, při kterých se lidé radují a dávají dárky dětem, dospělým, ale třeba i lidem bez přístřeší.

Všichni velmi rádi vzpomínáme, jak jsme prožívali svátky s rodiči, sourozenci a ostatními příbuznými. Každý z nás si vzpomene na stromeček, koledy, dárky, na tu krásnou vánoční atmosféru. Mezi námi jsou ale i lidé, kteří jsou bez přístřeší a nemohou tento krásný čas trávit v teple domova se svými blízkými.

Přicházíme s projektem Daruj vánoční úsměv lidem bez přístřeší pro klienty noclehárny a denního centra v Chrudimi a ve spolupráci s odborem sociálních věcí i pro lid, kteří žijí po městě Chrudim. Jsou to lidé, kteří přišli o střechu nad hlavou. Slýcháváme, že si tito lidé za své problémy mohou sami, ale není to vždy pravda. Některé životní příběhy jsou opravdu složité. Například rozvod, nebo ztráta blízké osoby spojená se ztrátou bydlení vede k tomu, že lidé přijdou i o práci. Kam mají pak jít, pokud nemají nikoho kolem sebe, kdo by pomohl a podal pomocnou ruku?

Chtěli byste lidem, kteří jsou v těžší životní situaci udělat radost právě o Vánocích malým dárkem?

Na našich webových stránkách soprecr.cz najdete jména klientů a jejich přání. Jména jsme pozměnili, ale dárek si vždy najde toho správného adresáta. Tak si můžete sami vybrat svého obdarovaného a splnit mu jeho přání. Toto přání může být i podle vašeho uvážení spojené i nějakým zážitkem pro člověka žijícího bez přístřeší.

Další možností jak pomoci je na náš transparentní účet zaslat libovolnou částku a do variabilního symbolu napsat jméno, kdy klientovi pomůžeme zajistit to, co potřebuje.

Jedna z možností, kterou můžete využít je možnost osobního předání dárků.

Ze srdce Vám všem děkujeme za pomoc a radost, kterou drobným dárkem zpříjemníte Vánoce i lidem bez přístřeší.

 

Jména lidí, které chcete obdarovat najdete v záložce – projekty – zmáčknutím názvu projektu v aktualitách Vás to samo navede do projektů.

Ekumenická bohoslužba u městského hrobu

 • 10. listopadu 2020

2. listopadu v den vzpomínky na všechny věrné zemřelé se uskutečnila ekumenická bohoslužba u městské hrobky na hřbitově svatého Kříže. Iniciátorem byla právě naše nezisková organizace, která se stará o lidi bez přístřeší a sociálně vyloučené. Je důležité si vzpomenout i na lidí, kteří už nežijí. Každý člověk přinesl na tento svět nějaké bohactví a možná je viditelné až po jeho odchodu.

Bohoslužbu vedl P. Jiří Heblt ( katolická církev) a paní farářka Tereza Šmejdová – Koselová.

Jednalo se o velké povzbuzení v této nelehké době.

Měsíční informace o službách – za měsíc říjen 2020

 • 9. listopadu 2020

Pandemie nepandemie.Lidé bez přístřeší potřebují naší pomoc! Během měsíce října 2020 využilo poskytování našich sociálních služeb: 564 klientů denní nízkoprahové centrum, 495 klientů noclehárnu a 370 klientům byla poskytnutá potravinová pomoc.

Darovaný dort pro naše klienty

 • 12. října 2020

Podzimní nedělní večer 11. 10. 2020 byl obohacený dárcem, který přinesl našim klientům dort. Díky moc a těšíme se na další takové dárce.

Proběhl podzimní úklid

 • 30. září 2020

Ve středu 30. 9. 2020 proběhl podzimní úklid města.

Radní pro sociální oblast a neziskový sektor pan Pavel Šotola navštívil SOPRE

 • 26. září 2020

Radní pro sociální oblast a neziskový sektor pan Pavel Šotola navštívil 25. 9. 2020 naší neziskovou organizaci. Mluvilo se o financování sociálních služeb. O možnosti spolupráce v návaznosti na naše klienty a jejich zlepšování života a samostatnosti. Startovací byty, propustné bydlení, pracovní příležitosti.

Setkání zástupců církví působících v Chrudimi

 • 16. září 2020

Zástupci církví katolické, husitské a evangelické působících v Chrudimi se sešli 16. 9. 2020 v prostorách naší organizace. Při tomto setkání byla domluvena společná ekumenická bohoslužba, která je naplánována na 2. 11. 2020 od 15:00 hod u městského hrobu na hřbitově U Kříže, kde jsou pohřbeni lidé bez přístřeší. Hovořilo se i o možnosti „nocleženek“, které by mohli občané místo peněžních darů zaplatit a darovat lidem bez přístřeší, kteří využívají služeb našeho zařízení. Zástupci se dále domluvili na další spolupráci a možnosti duchovního setkávání s klienty.